شرایط مرجوعی و بازپرداخت

4770611

عدم رضایت

سرو و ماه رضایت شما را تضمین می‌نماید، به همین دلیل برای تمام کاربران و سفارش دهندگان، حق کنسل کردن سفارش و یا بازگرداندن کالا را در نظر گرفته‌ است. لازم است چنانچه قصد بازگرداندن کالایی را دارید، حداکثر طی ۴۸ ساعت پس از دریافت کالا، آن را باز پس فرستاده و با ارسال رسید پستی آن، ما را از این موضوع مطلع سازید،لازم به ذکر است که به دلیل مسائل بهداشتی ظروف غذای چوبی قابلیت مرجوعی ندارند و فقط در صورت معیوب بودن (بدون هرگونه آسیب فیزیکی) طی حداکثر ۲۴ ساعت از زمان رسیدن کالا به دست شما، قابل تعویض می‌باشند.

کالای سفارشی حتما باید پیش از هر نوع استفاده، در بسته بندی خود و همراه با برچسب های فرستاده شده بازگردانده شود، در غیر این صورت متاسفانه امکان تعویض و مرجوعی از مشتری گرفته می‌شود. دقت شود که علاوه بر هزینه‌ی بازگرداندن کالا، مسئولیت هر نوع آسیب یا گم شدن کالا نیز در صورت بیمه نبودن، بر عهده‌ی مشتری می‌باشد.

پس از رسیدن کالا، کلیه اقلام  توسط کارشناسان فروش بررسی و در صورت تایید صحت و سلامت آن توسط کارشناسان مجموعه، مرجوع خواهند شد. (بررسی کارشناسان  بابت برخی از اقلام تا ۴۸ ساعت زمان خواهد برد) . پس از تایید، بخش حسابداری طی ۵ روز کاری هزینه کالا را به شماره حساب شما استرداد می‌نماید، لذا به جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی قانونی و حقوقی شماره کارت مشتریان محترم جهت واریزی باید به نام شخص خریدار باشد. در صورتی که به هر دلیل اطلاعات کافی از نحوه پرداخت وجود نداشته باشد، وجه به صورت کد تخفیف در حساب کاربری شما لحاظ خواهد شد.

ناسالم بودن محصول

تمامی محصولات خریداری شده از مجموعه سرو و ماه در بسته بندی‌های سالم و با الصاق آدرس تحویل مامورین ارسال می‌گردد. از آنجایی‌که تمام کالاها از طرف ما بیمه می‌شوند، مسئولیت آن‌ها تا زمان تحویل بر عهده این مجموعه خواهد بود. چنانجه در هنکام تحویل محصول به شما، جعبه دچار آسیب جدی شده‌بود، خواهشمند است از تحویل گرفتن کالا خودداری نمایید و از مامور تحویل بخواهید تا آن را به دفتر کالاهای خسارتی مرجوع نماید. چنانچه کالا را تحویل بگیرید، مسئولیت آن صرفا با شما خواهد بود.

اگر محصول خریداری شده پیش از استفاده، ایراد و اشکال فنی یا ظاهری داشته باشد، خواهشمند است طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری موضوع را اطلاع و آن را با بسته‌بندی و به همراه کلیه لوازم جانبی به همان شکل اولیه حفظ نمایید. ابتدا، جهت پیدا کردن راه حل‌های احتمالی، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و در صورت عدم موفقیت در رفع ایراد نسبت به بازگرداندن کالا اقدام فرمایید. شایان به ذکر است استفاده از کالای معیوب یا هرگونه تلاش برای تعمیر، محصول را از شمول گارانتی خارج کرده و کالای مذکور قابل بازگشت نخواهد بود.

پس از دریافت کالا و احراز خرابی آن برای کارشناسان ما، تمام هزینه‌های کالا به همراه هزینه‌های پستی از طرف مجموعه تامین خواهد گردید. بدیهی است برای تمام هزینه‌ها، فیش های واریزی و یا رسید ارسال الزامیست. در صورت جایگزینی همان کالا با نمونه مشابه آن، هزینه ارسال بر عهده مجموعه خواهد بود.

بارگذاری اشتباه

در صورتی که در اطلاعات ارائه شده از محصول در سایت اشتباهی رخ داده‌باشد، مجموعه‌ی سرو و ماه این حق را برای خود قائل است که آن اشتباه را تصحیح کرده و یا سفارش را کنسل نماید. در این مرحله کارشناسان با شما تماس می‌گیرند تا روند خرید را ادامه و یا هزینه را به شما بازگردانند. چنانچه خطای احتمالی پس از فرستاده شدن محصول آشکار شود و اطلاعات سایت با کالا همخوانی نداشته باشد، مجموعه هزینه‌ی بازپس فرستادن و ارسال مجدد کالا را برعهده خواهد گرفت.

سرو و ماه تمام تلاشش را انجام داده است تا عکس تمامی محصولات را با کیفیت بالا و مشابه رنگ خود محصول در سایت قرار دهد، اما با توجه به تغییرات احتمالی رنگ محصولات در صفحه های نمایش مختلف، این موضوع مشمول بروز اشتباه نمی‌گردد.