Midnight for Arezoo

photo 2024 03 21 01 09 13

آرزوی عزیز

خوشحالیم که به واسطه اعتماد به ما فرصتی پیش آمد تا چند خطی با تو سخن بگوییم تا شناخت بهتری نسبت به این اثر چوبی پیش رویت داشته باشی…

نوع نگاه ما برای ساخت این ظروف برگرفته از فلسفه ای کهن و نگرشی ژاپنی یعنی ” وابی سابی” است.

وابی احساسی ست که در پی فهم زیبایی نهفته در سادگی ایجاد می شود یا به بیانی دیگر زیبایی نهفته در حقایق زمخت و خشن زندگی …

سابی حالتی ست که با گذر زمان ایجاد می شود، در واقع نوعی زیبایی که در فرآیند استفاده و زوال آشکار می شود. همچون برق که دردر جزء جزء بافت های فرسوده این درخت که اکنون کاسه ای شده در دستان ارزشمند تو …

ظروف و در کل اشیاء وابی سابی گونه ویژگی هایی را شامل می شوند که در ادامه برخی از آنها را برایت می نویسم:

نامتقارن – حال و هوایی مطلوب و رمزآلود – ناقص – دارای نشانه هایی از گذشت زمان – طبیعی –  بافت مند – روستایی – ساده – نامنظم – روح نواز و …

به بیانی ساده وابی سابی آن واکنش حسی به زیبایی است که ماهیت حقیقی زندگی را بازتاب می دهد، یعنی بپذیریم و به این درک برسیم که هر چیزی ذاتا فانی، ناقص و ناکامل است، یعنی درک موهبت های زندگی ساده، آرام و طبیعی که صمیمانه از هویدای جان برایت آرزومندیم.

🌲🌙

نکات طلایی برای نگهداری و مراقبت از ظروف چوبی

photo 2024 03 21 01 09 08
  1. عدم استفاده از ماشین ظرفشویی: هرگز ظروف چوبی خود را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید. درجه حرارت بالای آب و مواد شوینده می‌توانند به سطح ظروف آسیب برسانند.
  2. شستشو با آب گرم و صابون: پس از استفاده، ظروف چوبی را با دست و با آب گرم و صابون بشویید. سپس با یک حوله دستی خشک کنید.
  3. خشک کردن به‌طور کامل: پس از شستشو، اجازه دهید تا سطح ظروف چوبی در معرض هوا قرار گیرد ( حدود ۲ ساعت ) تا کاملاً خشک شوند.
  4. جلوگیری از خیس شدن طولانی مدت: ظروف چوبی نباید خیس بخورند. سعی کنید آن‌ها را در حدود پنج ثانیه بشویید و نه اینکه زیر آب بمانند.
  5. جلای لکه‌ها: لکه‌های ناهموار را با کاغذ سنباده نرم پاک کنید سپس با روغن گیاهی مخصوص پوشش دهید.
  6. جلا دادن سطح ظروف: سطح ظروف چوبی را با روغن‌های گیاهی مخصوص جلا دهید، در صورت در دسترس نبودن می توان از روغن زیتون و یا روغن بذر کتان نیز استفاده کرد اما توصیه نمی شود.
  7. مقابله با بوی بد: در صورت استفاده از غذاهای چرب یا شست و شوی دیر هنگام برای مقابله با بوی بد، می توان از آب لیمو تازه یا ترکیب سرکه سفید و آب گرم استفاده کرد که خواص ضد باکتری و ضد بو را دارا هستند و بعد ظروف خود را شست و شو دهید.
  8. استفاده از مواد شوینده مناسب: از مواد شوینده و اسکاچ‌ها نرم که به ساختار چوب آسیب نمی‌رسانند، استفاده کنید.
  9. نگهداری منظم: ظروف چوبی دوام بالایی دارند، اما اگر به درستی از آن‌ها مراقبت نکنید، آسیب می‌بینند. پس همین الان یاد بگیرید که چگونه از ظروف چوبی آشپزخانه‌تان به درستی نگهداری کنید.

با رعایت این نکات، ظروف چوبی شما مدت طولانی در آشپزخانه‌تان همراه خواهند بود. 

🌲🌙

دست سازه های سرو و ماه با صبر، دقت و از هویدای جان ساخته می شوند ، از این که به خوبی از آنها مراقبت می کنید سپاسگزاریم 🤍

thanks card