استفاده از آینه‌ها فقط امکانی برای بررسی لباس‌تان را به شما نمی‌دهد بلکه می‌تواند فضای خانه‌ی شما را متحول کند اگر ایده‌ها و قوانین نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را بدانید.

آینه‌ها بخش بزرگی از جذابیت خانه‌ی شما هستند و علاوه بر این‌که نور طبیعی را افزایش می‌دهند، حس فضا را در خانه شما به حداکثر می‌رسانند.

یکی از ساده‌ترین ایده‌های‌ دکوراسیون، افزودن آینه به هر اتاق در خانه است و این کار می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر ظاهر فضا داشته باشد. با این حال، این تنها درصورتی صادق است که ترفندهای دیزاین را برای استفاده از آن‌ها به درستی بدانید.

از نظر عملکرد، می‌توان از آینه برای پخش نور طبیعی و ایجاد توهم فضا استفاده کرد. اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید، یک آینه بزرگ بالای شومینه نصب کنید یا به دیواری کانونی تکیه دهید.

pic4

یکی از روش‌ها برای به حداکثر رساندن نور، این است که آینه‌ها را در مناطقی قرار دهید که نور طبیعی می‌تابد و آن را به مناطق با نور کم‌تر منعکس کند و این سبب می‌شود که فضای کلی در طول روز روشن‌تر شود.

pic2

دکوراسیون با آینه: ترفندهای طراحان داخلی

برای برخی از اتاق‌ها، تزئین با آینه ساده به نظر می‌رسد و به طراحی پیچیده‌ای نیاز ندارد. به عنوان مثال، قرار دادن یک آینه بزرگ و تزئینی بالای شومینه، همیشه یک ایده‌ی فوق‌العاده است. و البته این چیزی بیش از مبحث زیبایی‌شناسی آن است. اگر تعجب می‌کنید که چرا باید آینه‌ها را روی شومینه خود آویزان کنید، آموزش فنگ‌شویی ممکن است پاسخی برای شما داشته باشد. این ترفند عالی، فضا را با انرژی خوبی پر می‌کند و به آن زیبایی می‌بخشد.

با این حال، در فضاهای دیگر مانند آشپزخانه یا حتی اتاق‌خواب، ممکن است چالش‌های زیادی وجود داشته باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم‌.

آینه‌ به دلیل توانایی در بازتاب نور، می‌تواند یک نقطه کانونی شگفت‌انگیز در انتهای یک فضای باریک باشد، به‌خصوص اگر آن را با یک میز و یک گیاه جفت کنید تا تاثیر فوق‌العاده‌ی آن را در زیبایی محیط ببینید.

استفاده از آینه برای اتاق‌های کوچک نیز ضروری است. افزودن آینه‌های بزرگ یا یک دیوار آینه‌ای می‌تواند درک عمق را ایجاد کند، و حتی کوچک‌ترین اتاق را بزرگ‌تر از آنچه که هست به نظر برساند.

۱. آینه‌ را در مقابل پنجره قرار دهید تا نور را به حداکثر برسانید

موقعی که صحبت از دیزاین با آینه به میان می‌آید، موقعیتی کلیدی است. این به‌ویژه برای اتاق نشیمن کوچک یا اتاق ناهارخوری کوچک که در آن سعی می‌کنید نور طبیعی اتاق را افزایش دهید مفید است.

قرار دادن آینه در جایی که نور به طور طبیعی می‌تابد یکی از قدیمی‌ترین اما بهترین ترفندها است که نور طبیعی را افزایش می‌دهد و اتاق را بسیار بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد. درواقع آینه‌ای که با دقت در مقابل پنجره قرار دارد، نور طبیعی و فضای سبز را به اتاق کوچک‌تر منعکس می‌کند و به ورود فضای باز به داخل کمک می‌کند.

۲. در آشپزخانه‌ی خود از آینه استفاده کنید

ایده‌های زیادی برای گنجاندن آینه در آشپزخانه وجود دارد که می‌تواند فضا را روشن‌تر کند و به آن‌چه می‌تواند سرد و بی‌روح باشد، حس جذابی بیفزاید. این به ویژه برای آشپزخانه‌ کوچک که در آن فضا و نور اغلب در اولویت قرار دارد، صادق است.

چندین گزینه مختلف برای تزئین با آینه در آشپزخانه شما وجود دارد. از آینه‌هایی که روی دیوارها قرار می‌گیرند تا ایده‌ی کابینت‌های آینه‌ای.

با این حال، بک اسپلش آینه‌ای فرصتی عالی برای افزودن یک سطح بازتابنده به آشپزخانه شما ارائه می‌دهد. در حقیقت با اینکه افزودن یک آینه مینیمالیستی و بی‌عیب و نقص، ایده‌ای عالی برای آشپزخانه مدرن است، نصب آن می‌تواند پیچیده باشد و نیاز به تمیز کردن منظم دارد. به عنوان گزینه‌ای بهتر، ایجاد یک بک اسپلش آینه‌ای پیشنهاد ماست.

بک اسپلش آینه‌ای نه تنها گزینه‌ای بسیار خاص است، بلکه می‌تواند عنصری از زرق و برق را بدون اینکه بیش از حد احساس شود، به فضای آشپزخانه‌ی شما بیفزاید و نقاط قابل توجه‌ای را ایجاد کند.

pic5

۳. با آینه‌ها مانند آثار هنری رفتار کنید

آینه‌ها به تنهایی می‌توانند یک اثر هنری تمام عیار باشند و علاوه بر دو چندان کردن زیبایی بصری از طریق انعکاس، معنا و حسی عمیق به محیط ببخشند و این تنها زمانی صادق است که ایده‌ و مفهومی خاص در پس ساخت آن‌ها وجود داشته باشد.

این همان چیزی است که مجموعه‌ی سرو و ماه در ساخت آینه‌های ماه و آینه‌های دکوراتیو دنبال می‌کند.

با این حال، در فضاهای دیگر مانند آشپزخانه یا حتی اتاق‌خواب، ممکن است چالش‌های زیادی وجود داشته باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم‌.

۴. اطمینان حاصل کنید که انعکاس آینه به اندازه‌ی کافی جذاب است

هنگامی که از آینه‌ها برای دکوراسیون استفاده می‌کنید، به دنبال بزرگ‌ترین آینه‌ای بروید که می‌توانید از هر پرتو نوری که از انعکاسش به دست می‌آید بهترین استفاده را داشته باشید. به طور سنتی آینه‌ها را اغلب از دیوارها آویزان می‌کنند تا دیوارهای مقابل شما را منعکس کنند. بنابراین، مطمئن شوید که آن‌چه در انعکاس نشان داده می‌شود را در نظر می‌گیرید. یک لوستر نمایشی یا دیواری از آثار هنری را انتخاب کنید تا شگفت‌انگیز بودن را افزایش دهید. ترفند هوشمندانه بازتاب به این معنی است که شما این وسایل را دو برابر می‌کنید. بنابراین هر چه جسورتر و زیباتر باشد، بهتر است.

pic7

۵. اتاق خواب خود را با یک هِد بورد( قسمت بالای تخت) آینه‌ای تزئین کنید

هد بورد شما که بخش بزرگی از فضای دیوار اتاق‌ خواب شما را اشغال می‌کند، فرصتی برای اضافه کردن رنگ، چاپ و بافت به اتاق خواب شما ارائه می‌دهد. هد بورد شما که به عنوان نقطه کانونی عمل می‌کند، فرصت عالی برای تزئین با آینه‌ها را نیز فراهم می‌کند. البته وقتی آینه را به طرح اتاق‌خواب خود اضافه می‌کنید، باید از بازتاب‌ها به ویژه در طول شب آگاه باشید. زیرا آینه‌ای که اشتباه قرار داده شده می‌تواند نور را به سمت محل خواب شما منعکس کند و استراحت شما را مختل کند.

با انتخاب یک هد بورد آینه‌ای، از همه‌ی فضا و نور در طول روز بهره‌مند می‌شوید، اما زمانی که در رختخواب هستید عملاً قابل مشاهده نیست.

pic8

۶. یک گالری دیواری از آینه‌ها بسازید

دکور کردن با آینه نه تنها برای انعکاس نور عالی است، بلکه می‌تواند به شما این فرصت را بدهد که یک تصویر بسازید، به‌ویژه زمانی که آینه‌ها به صورت یک گالری آویزان می‌شوند و یک نقطه کانونی منعکس‌کننده نور و افزایش فضا ایجاد می‌کنند.

آینه‌های گرد همچنین می‌توانند فضایی را که با مواد سخت تجهیز شده است نرم کنند و بهتر از آینه‌های مربع یا مستطیل روی دیوارهایی با شکل نامناسب، مناسب خواهند بود.

pic9

۷. ارتفاع آینه را درست در نظر بگیرید

ارتفاع یک جزء کلیدی برای دیزاین با آینه است. هنگامی که یک عکس را آویزان می‌کنید، معمولاً نقطه وسط آن را هم ارتفاع با چشم قرار می‌دهید.

دیزاین با آینه به طور ماهرانه‌ای متفاوت است؛ برای ارائه بهترین انعکاس باید در موقعیت درست قرار گیرد. در راهرو، آینه بهتر است هم ارتفاع با چشم باشد تا بتوانید تصویر خود را قبل از خروج از خانه بررسی کنید. در یک فضای نشیمن، ممکن است برای نشان دادن آن نور فوق‌العاده، ارتفاع آن بلندتر باشد.

داشتن یک تکه مبلمان در زیر جایی که آینه آویزان است بر ارتفاع آن نیز تأثیر می‌گذارد. در حالت ایده‌آل، آینه را طوری آویزان کنید که پایین قاب به مبلمان زیر آن نزدیک‌تر باشد تا سقف بالا؛ به طوری که ارتباط بین مبلمان و آینه مشخص باشد.

همچنین قرار دادن یک آینه‌ی بزرگ در کنار یک مبل تک یا صندلی، می‌تواند یک دیزاین فوق‌العاده ایجاد کند.

pic10

۸. آینه‌ها را به عنوان یک عنصر تزئینی انتخاب کنید

در نظر داشته باشید که دیزاین با آینه را به همان روشی که برای نقاشی یا عکس انجام می‌دهید در نظر بگیرید. آینه‌ها به خصوص در اتاق‌خواب کوچک عالی به نظر می‌رسند. بنابراین، اگر فضایی برای پر کردن اتاق دارید و آینه‌ای زیبا پیدا کرده‌اید، مطمئن شوید که دقیقاً مانند یک عکس نمایش داده شده است.

pic12

۹. با دیوارهای آینه‌ای، یک حمام کوچک را بزرگ‌ جلوه دهید

در طراحی حمام‌های کوچک، استفاده از آینه ضروری است. درواقع آینه‌ها بهترین راه را برای روشن و برجسته کردن فضای شما ارائه می‌دهند.

این اتاق نمونه‌ای عالی از این است که چگونه شیشه‌های آینه قدیمی می‌توانند به یک طرح، درام و فضا ببخشند.

در حال حاضر استفاده از آینه‌هایی که به شدت قدیمی شده‌اند رو به افزایش است و این آینه‌ها می‌توانند اتاق را کاملا متحول کنند و درام واقعی را به هر فضایی بیاورند.

pic13

۱۰. از آینه‌ها در باغچه یا گلخانه‌تان استفاده کنید تا یک فضای کوچک را فریب دهند

استفاده از آینه در باغچه، راهی فوق‌العاده برای در آغوش گرفتن زیبایی طبیعت است. از طریق انعکاس آینه، اساساً می‌توانید گیاهان خود را دو برابر کنید تا یک محیط زیبا با حس گرمسیری ایجاد کنید که شما را به دوردست ها می‌برد. این ایده برای یک باغ کوچک ضروری است اما برای یک باغ بزرگ عالی به نظر می‌رسد.

در حقیقت آینه‌ها یکی از معدود ترفندهای طراحی درخشان هستند که می‌توانیم آن‌ها را از فضای داخلی خود بدزدیم و وارد باغ کنیم! مانند خانه، آینه‌ها برای ایجاد فضای اضافی در حیاط‌ها و پاسیوهای کوچک‌تر با بازتاب نور طبیعی خورشید به داخل باغ عالی هستند.

pic14

چگونه اتاق را با آینه دیزاین کنیم؟

برای دیزاین اتاق با آینه، باید با آن مانند یک اثر هنری رفتار کنید و موقعیتی را برای آن انتخاب کنید که واقعاً آن را به بهترین شکل نشان دهد. با این حال، بر خلاف عکس، بازتاب آینه باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. این انعکاس در واقع به خودی خود به یک اثر هنری تبدیل خواهد شد. بنابراین، اگر بتوانید آینه‌تان را طوری قرار دهید که منظره‌ای زیبا، معماری افسانه‌ای یا یک نورپردازی فوق‌العاده را منعکس کند، این کار را درست انجام داده‌اید.

آیا آینه‌ها روی دیوار قدیمی هستند؟

هیچ آینه‌ای روی دیوار قدیمی نیست. در واقع، کاملاً برعکس است‌. آینه‌های روی دیوارها قطعات جاودانه و عناصر مهم طراحی داخلی هستند که به ویژه اتاق‌های کوچک را بزرگ‌تر می‌کنند و اتاق‌هایی که نور طبیعی ندارند، روشن‌تر می‌شوند. ما تا آن‌جا پیش می‌رویم که بگوییم هیچ اتاقی نباید واقعاً بدون آینه باشد.

چگونه یک آینه را در اتاق نشیمن استایل کنیم؟

موقعیت‌های زیادی برای استایل کردن آینه در اتاق نشیمن وجود دارد. طبیعی‌ترین راه برای دیزاین با آینه در اتاق نشیمن این است که آن را روی شومینه قرار دهید. انجام این کار فوراً فضایی را که از قبل نقطه کانونی اتاق است بالا می‌برد.

استفاده از آینه را در مکان‌ها و راه‌های غیرمنتظره نیز در نظر بگیرید. سعی کنید از مجموعه‌ای از آینه‌های تزئینی برای ایجاد یک دیوار هنری بازتابنده و جالب استفاده کنید. توصیه‌ی ما این است که گیاهان را در مقابل آینه‌ای در گوشه‌ی دیوار لایه‌بندی کنید. انعکاس باعث می‌شود که گیاهان شما دو برابر سرسبزتر به نظر برسند، و از آن‌جایی که گیاهان اغلب مجاور پنجره‌‌ها هستند، بازتاب‌های نور طبیعی به آن فضای باز می‌افزاید که می‌تواند هم آرام و هم زیبا و دلپذیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید